top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraDOBRAPRZECHOWALNIA.PL

10 rad jak dobrze zaprojektować małe mieszkanie

Aranżacja małych mieszkań to duże wyzwanie. W kilkunastu metrach trudno zmieścić funkcjonalność i design. Oto kilka rad, które mogą sprawić, że przestrzeń będzie komfortowa i ergonomiczna, a jednocześnie urokliwa.


1. Postaw na stonowaną bazę kolorystyczną – biele, beże, écru, szarości. Jeśli czujesz, że potrzebujesz kolorów postaw na akcent kolorystyczny na jednej ścianie, np. w postaci tapety.


2. Wybierz jednolitą podłogę.


3. Dobrze zaplanuj oświetlenie. Małe przestrzenie wymagają ogromu światła – nie ograniczaj się do jednego źródła lub kierunku światła.


4. Wybierz jeden styl i zostań przy tej stylistyce, ale pamiętaj, że mieszkanie odzwierciedla Ciebie. Dodatek w postaci zabytkowego mebla po babci może być intrygujący!


5. Zrezygnuj z nadmiaru mebli i dodatków. Ogranicz też ilość rzeczy. Mniej znaczy więcej.


6. Korzystaj z funkcjonalnych rozwiązań takich jak rozkładana sofa w salonie, przeszklona kabina prysznicowa zamiast wanny lub zabudowa na wymiar w kuchni.


7. Wydzielaj strefy, stosuj podziały przestrzeni.


8. Stosuj praktyczne schowki wszędzie gdzie to możliwe, możesz np. wybrać łóżko z przegrodą do przechowywania.


9. Nie obciążaj okien ciężkimi firankami. W żaden sposób nie ograniczaj dziennego światła.


10. Stosuj triki na powiększenie powierzchni. Dekoruj wnętrze lustrami, wybieraj przezroczyste powierzchnie i jasną podłogę.


Nadmiar rzeczy możesz przechowywać w komórce lokatorskiej. To świetne rozwiązanie dla mieszkańców Warszawy i okolic, którzy stawiają na minimalizm i nie chcą psuć uroku swojego mieszkania.

Sprawdź naszą ofertę.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page