top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraDOBRAPRZECHOWALNIA.PL

Jak ostatecznie uporządkować swoją garderobę?

Codzienne patrzenie na bałagan w szafie powoduje w nas frustrację i dezorganizację w przygotowaniu do dnia. Wydłuża się czas przygotowania do wyjścia i zwiększają się nerwy, gdy przeszukujemy całą garderobę z marnym skutkiem. Jak sprawnie zapanować nad chaosem?


Przedstawiamy porady dotyczące robienia porządków według Marie Kondo:

1. Posprzątaj raz, a dobrze. Podziel sprzątanie na etapy i realizuj je do końca.

2. Kieruj się kategoriami przedmiotów, a nie ich położeniem.

3. W razie potrzeby systematycznie oddawaj swoje rzeczy do fachowców takich jak krawcowa czy do pralni. Nie czekaj z naprawianiem przerzucając je bez celu.

4. Pozbądź się tego, co Cię nie cieszy lub nie pasuje do reszty garderoby. Stosuj kryteria: funkcjonalność, wartość sentymentalna, walory estetyczne.

5. Selekcjonuj samodzielnie. Niech decyzje co do przedmiotów będą tylko Twoją wolą.

6. Wyznacz miejsce dla każdej rzeczy.

7. Zacznij od selekcji, dopiero później przejdź do układania.

8. Podziel sprzątanie na kategorie: ubrania, książki, dokumenty, drobne przedmioty, przedmioty o wartości sentymentalnej.Pamiętaj też, aby nie trzymać w jednym miejscu ubrań i akcesoriów na wszystkie pory roku. Oddziel ubrania sezonowe, a znacznie łatwiej będzie Ci utrzymać porządek.


Idealnie sprawdzą się do tego komórki lokatorskie. Przechowywanie w nich jest bezpieczne, tanie i funkcjonalne. To rozwiązanie da gwarancję dłuższego utrzymania ładu w garderobie i funkcyjnego wykorzystania jej przestrzeni. Jesteś z Warszawy? Sprawdź nasze ceny.


2 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page