top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraDOBRAPRZECHOWALNIA.PL

Mieszkanie studenckie, czyli jak dobrze zagospodarować małą przestrzeń?

Duże miasta są bardzo atrakcyjne dla młodych ludzi. Oferują perspektywy rozwoju, mnóstwo sposobów spędzania wolnego czasu oraz bardzo szeroką ofertę edukacyjną. Mają jednak istotną wadę, jaką są małe metraże. Niestety, jest to nieodłączny element zabudowy miejskiej. Dodatkowym minusem jest cena, co sprawia, że studenci przeprowadzający się na czas studiów wybierają najmniejsze możliwe lokum.


Obiekty tego typu wymagają szczególnego wysiłku przy urządzaniu wnętrz. Jak urządzić małe mieszkanie studenckie tak, aby było funkcjonalne i estetyczne, a zarazem mieściło się w wąskim budżecie?


1. Im mniej, tym lepiej – ogranicz ilość mebli do minimum. W zupełności wystarczy łóżko, pojemna szafa, mały regał na książki i biurko. Korzystaj z modułowych rozwiązań, zwróć uwagę na funkcjonalne schowki, a wnętrze ociepl dodatkami takimi jak kwiaty doniczkowe.

2. Stwórz strefę sprzyjającą nauce. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie.

3. Zaplanuj motyw przewodni. Może to być jeden kolor powtarzający się w dodatkach, ulubiony wzór czy elementy nawiązujące do zainteresowań.

4. Spraw, aby rzeczy codziennego użytku stały się dekoracją. Możesz na przykład wyeksponować książki ustawiając je kolorystycznie.

5. Nie przechowuj w mieszkaniu zbędnych rzeczy. Zostaw tylko to, co naprawdę jest Ci potrzebne.


Jak poradzić sobie urządzając swoje cztery kąty? Kluczem do sukcesu może być minimalizm. Jeśli nie jesteś w stanie pozbyć się ubrań na inne pory roku, materiałów naukowych, które ‘’mogą jeszcze się przydać’’, czy innych przedmiotów, które nie są niezbędne w życiu codziennym możesz skorzystać z komórek lokatorskich. Jest to w pełni bezpieczna przechowalnia zapewniająca niskie ceny i łatwy dostęp do przedmiotów.

Jesteś z Warszawy? Sprawdź lokalizacje!

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page